Liitu uudiskirjaga
Teie nimi:
E-mail:
«
»

Uudised

→ Kevad on jõudnud ka meie rajale.
→ Rada kuiv, ühtegi lompi ei ole. Pinnas veel öösel külmetab ja päeval sulatab. Kuid saab juba eduliselt sõita, päeva peale läheb pehmeks, esimesed jutid on igatahes peale tehtud.
→ Kõigil kellel soov sõita on võivad trenni tulla.


                                                                                                                                                      15.04.2017
→ Rada hea, naelad alla ja annab minna.


                                                                                                                                                      22.01.2017
→ Miinus kraadid on saabunud, raja olud hetkel naelaga sõitmiseks head. Maa on külmetanud ja kerge lumekiht on peal.
→ Kõigile huvilistele sõitmine TASUTA!


                                                                                                                                                      15.01.2017

→ Rada enne talve hooldatud. Nüüd jääb ainult oodata kuni külmaks läheb ja lumi maha tuleb. Loodame, et ilm soosib talve ja lükkame raja lahti.
Seniks on RADA SULETUD kuni külmadeni!


                                                                                                                                                       9.10.2016

→ Möödunud laupäeval 21. mail toimus taaskord meie rajal krossivõistlus ehk teiste sõnadega Palksi Vendade külakross 2016. Traditsioon sai meil alguse eelmisel aastal, et see aasta oli juba järjestikuselt teine võistlus. Seoses sellega on meie külakrossist saanud jätkusuutlik üritustesari, mida korraldame ikka ja jälle igal aastal uuesti.
Nüüd väike kokkuvõte võistlustel toimunust.

Kõigepealt oli hea meel näha suuremat võistlejate arvu, kui möödunud aastal ja samuti oli ka publikut rohkem, mis tegi kindlasti sõitjatele enditelegi võistluse põnevamaks. Kokku oli võistlejaid 14, kuid starti jõudis neist 13 meest. Rain Meresmaa #35 kukkus kohe treeningsõidul ühel hüppel ja vigastas sellega niivõrd tõsiselt jalga, et pidi kogu võistlusest eemale jääma ning ennast pealtvaataja rolli seadma.
Sõidu pikkuseks oli 30 minutit ja start oli nagu meil ikka, tuli jõuda joostes enda tsiklini, see käima lüüa ning alles siis sai minema kihutada. Kõige esimesena said liikuma Ülar Karing #54 ja kohe tema kannul eelmise aasta võidumees Mihkel Reino #294 ning kolmandana Remmi Uibubuu #325. Selles taktis ka mindi kuniks Reinol 8-ndal ringil tekkisid tsikli amortidega probleemid ning mehel tuli rajalt maha tulla ja võistlus sootuks katkestada. Kõige rohkem ringe kogusid Karing, kes sõidu ka võitis ja Uibubuu, mõlemad 18-ringi, edasi tulid Andrei Schiller ja Axel Tombak 17-ringiga, Rait Viiart, Richard Valgre, Stenver Salu 16-ringi, Aivar Ilves ja Lauri Meresmaa 15-ringi, Meelis Näksi 12-ringi, Jüri 9-ringi ning lõpuks Joosep Kaljula 2-ringi.
Kuid sellega ei olnud veel võistlus lõppenud, mehed said pärast sõitu pool tundi puhata ja tuli veel kord minna starti. Esimesest sõidust valiti välja viis parimat, kes läksid finaalsõitu, milleks tuli läbida veel 5-ringi. Võistlustulle läksid Ülar Karing #54, Remmi Uibubuu #235, Andrei Schiller #236, Axel Tombak #24 ja Richard Valgre #165. Start toimus nüüd istudes oma tsikli peal ja stardi paugu kõlades tuli pill käima lüüa ning siis võis minema kihutada. Nüüd läks alles põnevaks, sest juhtuma hakkas kohe alguses ja pinge oli üleval kogu võistluse lõpuni, mis tõmbas korralikult ka pealtvaatajad käima. Esimese sõidu võitja Karing ei saanud stardis oma tsiklit käima ja sai liikuma alles kõige viimasena. Uibubuu sai väga hea stardi ja tundus, et mees läheb kiirelt oma teed, kuid ring ringilt võttis Karing liidrile järele, kui viimasel ringil saigi ühel lõigul mööda, kuid siis tuli kohe vasakule kurv ja järsku ei mahtunud mehed ühte kurvi koos ära ja võtsid mullaproovi. Tagant tulid kohe hirmsa hooga Tombak ja Schiller ja järsku olidki kõik 4 meest ühes kurvis koos. Karingul jäi tsikkel käima ja sai ikkagist kõige esimesena minema, Uibubuu ei saanud kohe tsiklit käima ja teised konkurendid said mööda. Siis tuli järgmine kurv paremale ja nüüd ei mahtunud ühte kurvi enam Tombak ja Schiller ära ning olidki järgmised mehed kõhuli. Uibubuu sai tänu sellele meestest uuesti mööda ja liikus teise koha suunas. Vahepeal oli aga tõusnud kolmandale kohale Valgre, kuniks viimasest rüselusest väljus esimesena Schiller, kes võttis kiirelt järgi ja tõusis ise kolmandaks, Tombak jäigi maha. Sellises järjestuses tuldi ka üle lõpujoone, 1-koht Karing, 2-koht Uibubuu, 3-koht Schiller, 4-koht Valgre ja 5-koht Tombak.
Väga põnev võistlus oli, kus võitja ei olnud teada kuni viimase ringini, selline peabki olema üks õige võidusõit.

Tänae omalt poolt kõiki osavõtjaid ja kohtume taas juba järgmisel aastal ja vaatame, mida põnevat siis võistlejatele välja mõtleme.

Suured tänud ka fotograaf Taaniel Radsinile ilusate piltide eest.
Pilte saab vaadata facebooki lehelt: TR Hobby Photography


                                                                                                                                                      24.05.2016

→ Palksi Vendade Külakross 2016 poodium
1-koht #54 Ülar Karing
2-koht #325 Remmi Uibubuu

3-koht #326 Andrei Schiller


                                                                                                                                                      21.05.2016
→ Palksi Vendade rajal tänasest hea lennuga uus hüpekas.


                                                                                                                                                      23.04.2016


→ Palksi Vendade Külakross 2016 toimub 21.mail.
→ Vaata krossi täpsemat infot siit


                                                                                                                                                      19.04.2016


→ Palksi Vendade Krossirada taaskord uuendatud.
→ Täna saime valmis täiesti uue kurviga, mis teeb sõitmise jälle kõigile huvitavamaks. Samas on tehtud raja erinevates lõikudes ka palju teisi parandusi, osad sirged ja kurvid on kohandatud, et sõitmine oleks ühtlasem ja sujuvam.
→ Raja olud hetkel head, mõned kohad natuke mudased.
→ Tule proovima ja veendu raja headuses ise.


                                                                                                                                                      27.09.2015


→ Rada täna 9.08.15 hooldatud.
→ Rada avatud iga päev 10:00 - 20:00
→ Rajatasu 5€, selleks kasutada haagiselamus vasakut kätt seina peal olevat postkasti.


                                                                                                                                                      09.08.2015

→ Rada 13.06.2015 värskelt hooldatud ja kõigile treenimiseks avatud iga päev kella 10:00-20:00


                                                                                                                                                      13.06.2015
→ Lükkasime raja kõige kiirema sirge lõpust laiali ühe hüpeka, kus pidi alati enne hüpet hoo täitsa maha pidurdama. Tegime sinna sirge peale nüüd ühe pikema vahega kaksiku ja lõppu jätsime väikese künka. Nüüd on seda sirget oluliselt huvitavam läbida.


                                                                                                                                                      31.05.2015

→ Laupäeval 9-ndal mail sai meie raja peal maha peetud Palksi Vendade külakross. See oli meile esimene võistlus, millega sai ühtlasi loodud ka meie rajale traditsioon, et külakross hakkab kindlalt toimuma igal aastal.
Nüüd natuke ka võistlusest endast.
Stardi protseduur nägi ette järgmist, et kõikide võistlejate tsiklid pandi rajale ühte ritta seisma, milleni pidi iga mees joostes jõudma, pilli käima saama ja rajale kihutama. Sõiduaeg oli kokku 25 minutit ja sõideti ainult krossiraja ringe, kes selle aja sees kõige rohkem ringe tegi, see oli võistluse võitnud. Konkurentsitu stardivõit läks Lauri Meresmaale, kes oli stardis ülikiire oma 2T Delta krossikal ja pääses rajale esimesena, kuid pidi kahjuks juba pärast esimest kurvi oma liidrikoha loovutama viimase koha vastu. Poodiumi kolmanda astme sõitis välja Taavi Silt. Teise koha saanud Kaido Kalk oli ilmselt võistluste kõige õnnelikum mees kuna oli tulnud kohale plaaniga, et rajal lihtsalt natuke trenni teha, kuid sõitis sealt koju hoopis teise koha medal kaelas. Esikoha võttis kindla eduga nii öelda oma küla poiss Mihkel Reino, kelle start küll ebaõnnestus sest mees suutis joostes tsilkliteni korra ka kukkuda ja pääses rajale viimaste seas, kuid võttis kiirelt teistele järgi ja oli varsti oma sõiduvees. Jagatud sai ka kaks eriauhinda, millest üks läks Meelis Näksile, kes oli omale võistluste ajaks selga tõmmanud ulmelise kostüümi, mis pakkus pealtvaatajatele palju põnevust. Ja teine eriauhind läks Lauri Meresmaale, kes oli sunnitud sõitma oma õige tsikli asemel Deltaga ja suutis sellega võtta stardivõidu. 
Tahame tänada kõiki osavõtjaid ja pealtvaatajaid. Seltskond oli mõnus ja võistlus põnev.
Kohtume juba järgmisel aastal samal ajal mai kuus 2016 Palksi Vendade külakrossil, siis juba suurema võistlejate arvuga.

Video
→ Suur pildi galerii


                                                                                                                                                      11.05.2015

→ Poodium 2015:
1-koht #294 Mihkel Reino
2-koht #242 Kaido Kalk
3-koht #88 Taavi silt                                                                                                                                                      11.05.2015
Palksi Vendade külakross 2015 toimub 9-ndal mail.
→ Vaata krossi täpsemat infot siit


                                                                                                                                                      08.05.2015
Kui käid sõitmas, siis palun ära unusta jätmast tasu raja hoolduseks.
Soojakus on selleks noolega kapis purk. Aitäh ja Palksi Vennad tänavad Sind.


                                                                                                              05.05.2015Raja avamine 2015 ja ühistreening.


                                                                                                                                                      26.04.2015


Palksi Vendade Krossirada on treeninguteks taas AVATUD.
Rajatasu on 5€ 

→ Galerii


                                                                                                                                                      25.04.2015Palksi Vendade Krossirajal on taaskord valmis saadud raja uuendustega.
→ Kopp on oma tööd lõpetanud ja rada sai taas juurde ridamisi uuendusi. Enne laineid olev väike hüpekas sai tõstetud kõrgeks step up-iks. Pärast laineid on nüüd kõrge mahapidurdamisega mäekene. Taha teeäärsele lõigule kohe pärast tagasi kurvi on tehtud nüüd järjest kolm hüpekat ja pärast mida tuleb step-down, mis sai ka mitmete meetrite jagu pikendust. Nüüd tuleb ära oodata veel tulev nädalavahetus, kus rajameister läheb natiga hüpetel nurkasid korrigeerima ja rada siluma. Kõigi eelduste kohaselt saab rada jäädavalt treeninguteks avatud juba sel pühapäeval.
Peatse kohtumiseni!


                                                                                                                                                      20.04.2015Raja ääre korrastus tööd. Oleme talve väga hästi ära kasutanud ja maha võtnud terve raja pikkuses palju puid ja võsa, et rajal sõitmine oleks ohutum ja kõrvalt vaatajatele paremini jälgitav.

→ Galerii


                                                                                                                                                                                                           7.02.2015→ Rada lumises talves, mis võiks veel rohkem külmetada, kuid kahjuks kogu aeg ainult sulatab.


                                                                                                                                                        2.12.2014
 Rada siledaks lükatud ja jääme ootama külmasid ilmasid, et maa saaks ära külmuda.


                                                                                                                                                        1.11.2014
 Rada taas hooldatud.


                                                                                                                                                        5.10.2014
 Ühistreening Palksi Vendade Krossirajal.


                                                                                                                                                      16.09.2014
 Rada hooldatud ja avatud endiselt kõikidele sõitjatele kella 10:00 - 21:00
 Rada hetkel SUPERLUKS.


                                                                                                                                                      15.09.2014
 Palksi Vendade Krossirajal käivad taas suured ehitustööd.
→ Juba üle kahe nädala oleme teostanud oma rajal suuremaid ümberehitusi, millega seoses muutub paljudes kohtades rajaprofiil täielikult. Rada saab natuke pikemaks, juurde tuleb taas hüpekaid ja lisanduvad uued kurvid. Omajagu metsa on jälle maha võetud, et raja peal toimuv paremini jälgitav oleks. Ekskavaator on oma tööd nüüdseks lõpetanud ja täna hommikust alates on vennas natiga raja peal, et kõik hüpete nurgad saaks teravaks lükatud ja rada üle silutud.


                                                                                                                                                                                                         13.09.2014
→ Rada taas uuendatud, tagumisele lainete osale tegime mõned kaameliküürud veel lisaks juurde.

                                                                                                                                                          6.07.2014
→ Ühistreening Palksi Vendade Krossirajal.


                                                                                                                                                      15.06.2014→ Ehitustööd selleks korraks lõpetatud ja rada hooldatud.
→ Rada kõigile sõitmiseks avatud.


                                                                                                                                                        1.06.2014
→ Palksi Vendade Krossirajal käivad ehitustööd.
→ Rajale tuleb juurde uusi elemente. Ehitame hüpekaid, ühe suuremaks ja mõned juurde.


                                                                                                                                                      27.05.2014
→ "Tere kõik suured ja väikesed krossisõbrad! Meil on hea meel teatada, et Raplamaal Palukülas on avatud uus krossirada. Rada pakub sõidunaudingut erineva tasemega sõitjtaele. Siin saavad sõita kõik. Treenimiseks väga hea rada, kus on palju erinevaid elemente ja võimalus iga päev trenni teha. Tule ja proovi kindlasti uut Palksi Vendade Krossirada."

→ Alates 8. maist 2014 on Plaksi Vendade Krossirada avatud sõitmiseks kõikidele motokrossi huvilistele.


                                                                                                                                                        8.05.2014